img-footer

مراقبت های بعد از عمل لیفت سینه

مراقبت های بعد از عمل لیفت سینه بسیار حساس بوده و همه بانوان باید قبل از انجام جراحی آن را بشناسند و بدانند که بعد از انجام این عمل باید چه نکاتی را رعایت کنند. اهمیت به مراقبت های بعد از لیفت سینه سبب می‌شود تا دوران نقاهت را به سادگی بگذرانید و نتیجه دریافتی از عمل برایتان همانطور که باید باشد. دکتر محمد سراج به عنوان بهترین جراح سینه در تهران همراه با تعداد عمل های بسیار موفق و فوق العاده در زمینه زیبایی، تمامی این نکات را در جلسه مشاوره ای قبل از عمل به زیباجو ذکر می‌کند و بعد از جراحی نیز اگر سوال یا مشکلی وجود داشته باشد، به راحتی پاسخگو هستند.

نکات مراقبتی بعد از لیفت سینه

همانطور که دانستید، پس از انجام این جراحی همانند بسیاری از عمل های زیبایی دیگر، باید به مراقبت‌های بعد از عمل توجه کنید تا بهبودی سریع‌ تر و بهتری داشته باشید. در ادامه به برخی از این موارد اشاره می‌کنیم:

مراقبت های بعد از لیفت سینه
  1. همانطور که می‌دانید، باید به بدن خود استراحت کافی بدهید و فعالیت‌های سنگین را از برنامه‌های خود حذف کنید. حتی اگر توان انجام دادن برخی فعالیت های سنگین را دارید، نباید انجام دهید و بهتر است که چند روز اولیه به استراحت کافی بپردازید.
  2. پس از جراحی لیفت سینه پوست شما دارای حساسیت های خاصی است، بنابراین باید از پوشش مناسبی استفاده کنید تا پوست شما در معرض آسیب قرار نگیرد. حتما اگر توصیه پزشک بر خرید سوتین های بعد از جراحی سینه و مخصوص است، به آن توجه کنید. این سوتین های مخصوص از افتادگی سینه و وارد شدن فشار بر نواحی کتف و شانه نیز جلوگیری می‌کنند.
  3. بعد ازانجام جراحی لیفت یکی از نکات مراقبتی بسیار مهم که باید همه افراد به آن توجه کنند، مصرف آنتی بیوتیک و دارو های دیگر در زمان مناسب و تجویز شده است. در مصرف این دارو ها بسیار دقیق باشید تا دوران نقاهت را زودتر سپری کنید و موارد عفونتی برای شما به وجود نیاید.
  4. حتما با جراح خود بعد از عمل در ارتباط باشید و زمانی را که برای شما معین شده است تا معاینات لازم انجام شود، حتما مراجعه داشته باشید و سوالات خود را در آن زمان از پزشک بپرسید و یا اگر احساس خاصی دارید، حتما بیان کنید.
  5. اگر نوبت لیزر شما فرا رسیده و لیزر کل بدن انجام می‌دهید، باید این مورد را به تعویق بی اندازید زیرا نباید جای برش و بخیه ها با این نوع لیزر ها برخورد داشته باشد.
  6. تمامی موارد بهداشتی را رعایت کنید و اگر نیاز است تا دستتان با جای بخیه ها تماس داشته باشد، حتما قبل از این فرآیند دست های خود را بشویید.
  7. برای خوابیدن شب ها، حالت خود را به پشت و نیمه نشسته نگه دارید و دمر نخوابید و یا توجه کنید که جسمی برخورد ناگهانی با سینه شما نداشته باشد. بهتر است در دوران نقاهت دور از افراد دیگر بخوابید تا ناگهان برخوردی صورت نگیرد.
  8. برای مشاهده نتیجه و یا اینکه سینه هایتان چقدر لیفت شده است، مداوم به ناحیه فشار وارد نکنید و سینه های خود را لمس نکنید. هرگونه فشار و حرکت نامناسب در روز های اولیه ممکن است که عوارضی را در بر داشته باشد.
  9. برای استحمام بعد از جراحی لیفت سینه حتما از پزشک خود سوال کنید. معمولا 72 ساعت بعد میتوانید با آب ولرم اما نه داغ، دوش بگیرید. توجه کنید که مدت زمان استحمام در این روز ها باید کوتاه باشد.

بعد از جراحی لیفت سینه کی می‌‎توانم ورزش کنم؟

بسیاری از خانم ها در روزمرگی خود ورزش انجام می‌دهند و یا به باشگاه می‌روند که باید بدانید این فعالیت ها باید تا سه هفته اجتناب شوند. برای اینکه به باشگاه خود برگردید، در ابتدا باید از جراح خود اجازه بگیرید تا نتیجه را تحت تاثیر این عوامل قرار ندهید.

img-footer

دکتر محمد سراج

دکتر محمد سراج با سابقه چندین سال اعمال جراحی زیبایی و پیکرتراشی که با بیشترین میزان موفقیت و رضایتمندی مراجعین محترم همراه بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا