Search
Close this search box.
img-footer

ترکیدن پروتز سینه در هواپیما!

یکی از مسائلی که خانم هایی که به پروتز علاقمند هستند در رابطه با آن هراس دارند، ترکیدن پروتز سینه می‌باشد. آیا پروتز سینه در هواپیما نمی‌ترکد؟ آیا امکان ترکیدن پروتز سینه وجود دارد؟ در این مقاله در رابطه با این موضوع که افکار کاندید این جراحی را درگیر کرده است، صحبت خواهیم کرد و اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار می‌‎دهیم.

ترکیدن پروتز سینه

آیا با وجود بالا رفتن کیفیت پروتز سینه ها امکان ترکیدن آن ها وجود دارد؟ درواقع با توجه به تکنیک های جدید جراحی پروتز، احتمال ترکیدن پروتز بسیار پایین است اما این ریسک به صفر در صد نمی‌رسد و برای همه افراد وجود دارد. باید دقت داشته باشید که شرکت های تولیدی پروتز های سینه یک عمر مفید برای آن ها در نظر می‌گیرند. آسیب های پروتز معمولا در اثر یک یا چندین عامل ایجاد می‌شود و افراد باید نکات مراقبتی از آن ها را بشناسند. ترکیدن یا پارگی پروتز سینه از مواردی است که به ندرت اتفاق می‌افتد و امروزه بسیار کمتر شاهد همچین مسائلی هستیم.

ترکیدن پروتز سینه

به طور کلی اگر کاندید این جراحی زیبایی سینه هستید، بهتر است که این ریسک را بشناسید و با اطلاعات کامل پروتز را در بافت سینه خود قرار دهید. افراد تصور دارند که ترکیدن پروتز سینه همانند یک انفجار در بدن است اما اینگونه نیست و درواقع منظور همان پارگی پروتز می‌باشد.

ترکیدن پروتز سینه در هواپیما

چندی پیش این موضوع میان افراد علاقمند به این جراحی بسیار چالش برانگیز شده بود که پروتز سینه در هواپیما می‌ترکد. درواقع باید بدانید که این موضوع فقط یک شایعه بود. یک شرکت هواپیمایی به دلیل مواجهه با مرخصی کارمندان با عنوان جراحی پروتز سینه، تصمیم به درست کردن این شایعه گرفت تا کارمندان خود به درستی به فعالیت های کاری خود بپردازند. تمامی افرادی که جراحی پروتز سینه انجام می‌دهند، می‌توانند دو الی سه روز بعد از جراحی خود سوار هواپیما شوند و با آن سفر کنند. البته ناگفته نماند که ای مدت زمان حتما باید مورد تایید پزشک قرار بگیرد. گاهی برخی پزشکان صلاح می‌دانند که چندین روز این کار را به تعویق بیاندازید.

پارگی پروتز سینه

عامل موثر بر ترکیدن پروتز

پروتز سینه در اثر ضربه بسیار شدید ممکن است دچار آسیب و یا ترکیدن و یا پارگی شود. پروتز با ضربه های معمولی دچار آسیب نمی‌شوند.

پروتز های سنیه دارای تاریخ های انقضا هستند به این معنا که شما باید در زمان انتخاب نوع و برند پروتز خود حتما با پزشک مشورت نمایید و به مهمترین مسئله را کیفیت آن قرار دهید تا ماندگاری بهتری داشته باشند و در مدت زمان کوتاه دچار آسیب نشود.

علائم ترکیدن پروتز سینه

  • افتادگی و شلی سینه ها
  • تغییر شکل و فرم پروتز
  • تغییر حجم سینه ها
  • تجمع محتویات پروتز در سینه
  • احساس محتویات ژله ای در بافت سینه

آیا می‌توان پروتز ترکیده را ترمیم کرد؟

باید این مورد را بدانید که پروتز ها قابل ترمیم نیستند و باید در صورت رسیدن آسیب به آن ها، توسط بهترین جراح سینه در تهران از بدن خارج شوند. افراد معمولا بعد از برداشتن پروتز آسیب دیده از بدن، پروتز سینه جدید را جایگزین می‌کنند. البته ناگفته نماند که آسیب برای پروتز ها به ندرت اتفاق می‌افتد و این مورد در همگان مشاهده نمی‌شود.  

آیا ترکیدن پروتز سینه خطرناک است؟

پاره شدن پروتز سینه معمولا نیاز به اقدام درمانی فوری ندارد و برای آن لحظه چندان نگرانی وجود ندارد. شما باید دقت داشته باشید که در صورت احساس بروز مشکل و تغییر فرم پروتز سینه خود به بهترین جراح پروتز مراجعه نمایید تا اثرات مخرب در دراز مدت برای شما رخ ندهد. اگر پروتز سینه بترکد، حتما شما حرکت محتویات پروتز در فضای خارجی سینه را متوجه می‌شوید.

در صورت ترکیدن پروتز چه اتفاقی می‌افتد؟

پارگی و آسیب دیدن پروتز سینه مواردی چون درد و تغییر کانتور و افتادگی سینه و برخی علائم دیگر را به همراه دارد. این ترکیدن و یا پارگی بدون صدا خواهد بود.

ایمپلنت پاره شده چقدر در بدن می‌تواند بماند؟

پروتز های نمکی که کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند، بعد از پارگی تمامی مواد آن ها توسط بدن جذب و از ادرار بیرون می‌رود و به اصطلاح دفع می‌شود. پروتز های سیلیکونی نیز بعد از پارگی، محتویات آن قابل احساس خواهد بود. در هر دو نوع ایمپلنت سینه بعد از اینکه پارگی ایجاد شد و شما متوجه این موضوع شدید، بهتر است که سریعا به پزشک مراجعه نمایید.

img-footer

دکتر محمد سراج

دکتر محمد سراج با سابقه چندین سال اعمال جراحی زیبایی و پیکرتراشی که با بیشترین میزان موفقیت و رضایتمندی مراجعین محترم همراه بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا