Search
Close this search box.
img-footer

چند روش ترمیم جای بخیه بعد از پروتز سینه

باقی ماندن جای بخیه بعد از پروتز سینه از دغدغه مهم کاندید این جراحی است که در این مقاله برای شما نکاتی را در این رابطه فراهم کردیم. کاندید جراحی پروتز سینه بعد از این عمل معمولا نگران باقی ماندن جای زخم و یا بخیه ها هستند که امروزه دیگر نیاز نیست این مسئله به یک چالش برای شما تبدیل تبدیل شود. امروزه طرفداران این روش بسیار زیاد شده است و خانم های زیادی به انجام این جراحی زیبایی سینه و سایر جراحی ها نیز می‌پردازند. با ما همراه باشید تا چندین نکته را برای سریع تر از بین بردن جای بخیه بعد از پروتز سینه بشناسید.

جای بخیه بعد از پروتز سینه

دوره نقاهت بعد از انواع جراحی زیبایی سینه دارای اهمیت بسیار است که زیرا مراقبت های شما در این دوره زمانی، در نتیجه جراحی به مرور زمان تاثیرگذار خواهد بود. هنگامی که پوست شما بعد از جراحی پروتز سینه دارای آسیب دیدگی و جای بخیه می‌باشد، حتما نیاز به مراقبت هایی در جهت از بین رفتن و بهبود این مورد دارد. برش هایی که روی سینه های شما در اثر جراحی زیبایی زده می‌شود، تقریبا طویل تر از برش های تکنیک های درمانی است و مدت زمان بیشتری برای بهبود لازم دارند.

جای بخیه بعد از جراحی پروتز

انواع زخم و اسکار بعد از جراحی پروتز

گاهی شرایط بدنی فرد به گونه ای است که زخم های بعد از جراحی با سرعت زیادی بهبود می‌یابند و به مراقبت های خاصی نیاز ندارند اما در بعضی افراد شرایط به گونه ای است که باید توجه بسیاری به جای بخیه ها شود تا به اسکار تبدیل نشوند. انواع اسکار بعد از جراحی زیبایی سینه عبارتند از:

  • اسکار های هیپرتروفیک: زخم هایی هستند که علاوه بر قرمزی دارای برآمدگی باشند. این اسکار معمولا با خارش برای افراد همراه است.
  • اسکار های کلوئیدی: این نوع اسکار با مدل هیپرتروفیک مشابهت دارند اما تفاوت این ها این است که در نواحی جای بخیه ها گسترش می‌یابند.
  • اسکار های انقباضی: اسکار های انقباضی معمولا دارای علائم مشابه سوختگی هستند.

از بین بردن جای بخیه بعد از جراحی پروتز

در این قسمت به برخی از روش هایی که به بهبود جای بخیه بعد از جراحی پروتز سینه کمک می‌کند، اشاره خواهیم داشت.

استفاده از کرم های ترمیم کننده زخم

کرم های ترمیم کننده زخم به صورت بسیار متنوع در داروخانه ها موجود است اما بهتر است که شما برای استفاده از هر یک از آن ها حتما با جراح سینه خود مشورت نمایید. برخی از این کرم های ترمیم کننده دارای آنتی باکتریال هستند و برخی از آن ها ترکیبات سیلیکونی با خاصیت هیدراته دارند.

پانسمان های مخصوص زخم

این پانسمان های خاص، نوعی بانداژ هستند که اغلب بعد از بستن برش های جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرند. درواقع این پانسمان به بسته شدن لبه های زخم کمک می‌کند و به این ترتیب بهبود سریع تر می‌شود.

استفاده از لیزر

برای انجام این روش حتما باید با بهترین جراح سینه در تهران مشورت نمایید زیرا ممکن است تا مدت زمانی اجازه این کار را به شما ندهند. این تکنیک به چندین جلسه نیاز دارد و ترمیم پوست را تسریع می‌بخشد.

ترمیم جای بخیه بعد از عمل پروتز سینه چقدر طول می‌کشد؟

به صوزت کلی و به طور کامل این ترمیم ممکن است حتی تا یک سال نیز زمان نیاز داشته باشند. جای بخیه ها بعد از عمل پروتز سینه در ماه اول به حد بسیاری ترمیم میشود اما بعد از آن کمی توقف می‌کند. بعد از گذشت 60 روز تقریبا به رنگ ارغوانی تغییر رنگ داده و سپس رو به بهبود می‌رود. البته ناگفته نماند که برای برخی افراد تا یک سال نیز همانند یک خط باریک کمرنگ غیر برجسته باقی می‌ماند.

img-footer

دکتر محمد سراج

دکتر محمد سراج با سابقه چندین سال اعمال جراحی زیبایی و پیکرتراشی که با بیشترین میزان موفقیت و رضایتمندی مراجعین محترم همراه بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا