Search
Close this search box.
img-footer

جراحی لیفت سینه + نمونه کار

جراحی لیفت سینه که تحت عنوان ماستوپکسی نیز شناخته می‌شود یک روش جراحی زیبایی است که جهت تغییر شکل و ظاهر سینه‌ها انجام می‌شود. سینه‌ بانوان با افزایش سن، بارداری و شیردهی حالت و فرم طبیعی خود را از دست می‌دهند و دچار افتادگی می‌شوند. خانم ها به این دلیل طرفدار این روش هستند که می‌توانند با یک روش ساده سینه های خود را خوش فرم سازند. در این مقاله در رابطه با جراحی لیفت سینه برای شما اطلاعات کاملی را فراهم کردیم تا بدانید که این عمل چگونه انجام می‌شود و چه کاربرد های دیگری دارد.

آشنایی با جراحی لیفت سینه

جراحی لیفت سینه یکی از جراحی های بسیار حساس در زمینه زیبایی است که دقت بسیار بالایی در نحوه انجام لازم دارد و باید حتما بهترین جراح پستان در تهران را برای خود برگزینید. طی این جراحی برش هایی انجام میشود که با ظرافت بوده و بعد از مدتی تمامی آن ها بهبود می‌یابند. با انجام این جراحی خانم ها سینه هایشان را به حالت خوش فرم تبدیل کرده و تا جای ممکن به سمت بالا هدایت می‌کنند که اعتماد به نفس خوبی را برایشان به همراه دارد. لازم به ذکر است که جراحی همزمان لیفت با پروتز سینه نیز امکان پذیر است.

جراحی لیفت سینه

کاندید مناسب جراحی لیفت سینه

تمام خانم‌هایی که دچار افتادگی سینه هستند، می توانند این جراحی را انجام دهند. برای افراد دارای افتادگی سینه، لیفت بسیار بهتر از پروتز سینه است. برخی محدودیت‌ها جهت انجام این جراحی عبارتند از:

 • خانم‌هایی که زیر 18 سال سن دارند (رشد سینه‌ها معمولاً تا سن 18 سالگی کامل نمی‌شود بنابراین هرگونه تغییر ظاهری که تمایل به انجام ان دارید باید به پس از 18 سالگی موکول شود)
 • در صورتی که قصد دارید در آینده بچه دار شوید توصیه می‌شود به دلیل تغییراتی که در حین بارداری در اندازه و شکل سینه‌ها ایجاد می‌شود این جراحی را تا پایان بارداری به تعویق بیندازید.
 • جراحی لیفت سینه می‌تواند بر توانایی شیر دادن تاثیر گذار باشد به خصوص در جراحی‌هایی که موقعیت نوک سینه تغییر کرده است) بنابراین در صورتی که قصد شیر دادن به نوزاد خود را دارید باید به مدت 6 الی 12 ماه پس از اتمام دوران شیردهی جراحی لیفت سینه را به تعویق بیندازید.

آمادگی‌های پیش از انجام جراحی لیفت سینه

قبل از انجام جراحی باید یک ارزیابی از وضعیت سلامت جسمانی شما توسط پزشک عمومی انجام شود.

 • در برخی موارد توصیه می‌شود یک جلسه‌ی مشاوره با دکتر روانشناس و یا روانپزشک داشته باشید. (گاهی اوقات تنها دلیل انجام جراحی‌های زیبایی مانند جراحی لیفت سینه، نبود اعتماد به نفس و یا مشکلات روحی و روانی دیگر می‌باشد)
 • از 6 هفته پیش از جراحی سیگار کشیدن را ترک نمائید.
 • انجام برخی آزمایش‌ها و تصویربرداری‌های پزشکی مانند ماموگرافی پیش از جراحی توصیه می‌شود.
 • عکس‌هایی جهت ارزیابی نتایج پیش و پس از جراحی از سینه‌ها تهیه خواهد شد.
 • از 6 ساعت پیش از جراحی از خوردن و آشامیدن هرگونه ماده‌ی غذایی خودداری نمائيد.

نحوه انجام جراحی لیفت سینه

روش انجام جراحی لیفت سینه با توجه به اندازه‌ی سینه‌ها و تغییراتی که قصد انجام آن را دارید بستگی دارد و مدت زمان جراحی بین 2 تا 3 ساعت طول می‌کشد.

 1. پس از بیهوشی، چند برش روی سینه‌ها ایجاد می‌شود، تعداد دقیق و محل برش‌ها با توجه به تکنیکی که جراح استفاده می‌نماید ممکن است تفاوت‌هایی داشته باشد.
 2. مقداری از پوست اطراف نوک سینه و یا زیر سینه برداشته می‌شود و سپس سینه‌ها به شکل و فرم جدید قرار می‌گیرند. ممکن است اندازه‌ی هاله‌ی اطراف نوک سینه متناسب با شکل جدید سینه تغییراتی داشته باشد.
 3. در صورتی که همزمان با جراحی لیفت سینه جراحی پروتز سینه را نیز انجام دهید، در این مرحله پروتزهایی نیز در زیر بافت سینه و با پشت عضله قفسه سینه قرار داده خواهد شد.
 4. پس از پایان جراحی، برش‌های ایجاد شده بخیه و پانسمان می‌شوند. گاهی اوقات استفاده از سینه‌بندهای کشی جهت حفظ فرم سینه‌ها پس از جراحی توصیه می‌شود.

در اکثر موارد چند ساعت پس از پایان جراحی، بیماران می‌توانند به منزل بازگردند و دوران نقاهت را در منزل طی نمایند اما در برخی شرایط پزشکان توصیه می‌نمایند که حداقل یک شب را در بیمارستان تحت بستری و مراقبت قرار داشته باشید.

جراحی لیفت سینه چه عوارضی دارد؟

 • درد
 • عفونت
 • خونریزی
 • نکروز بافت
 • تورم و کبودی
 • اسکارهای ناشی از برش‌های جراحی
 • تغییر در حس به خصوص در قسمت نوک سینه

برخی از عوارض مانند درد و تورم در طی مدت کوتاهی از بین می‌روند، عوارض دیگر مانند اسکارهای جراحی نیز در طی چند ماه به مرور برطرف می‌شوند اما تعدادی از خطرات مانند از بین رفتن حس در برخی قسمت‌های سینه و یا عدم تقارن بین سینه‌ها جزء عوارض قابل پیشگیری می‌باشند.

img-footer

دکتر محمد سراج

دکتر محمد سراج با سابقه چندین سال اعمال جراحی زیبایی و پیکرتراشی که با بیشترین میزان موفقیت و رضایتمندی مراجعین محترم همراه بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا