Search
Close this search box.
img-footer

جراحی لیفت کمر و لاغری ناحیه پشت

جراحی لیفت کمر و لاغری ناحیه پشت یکی از روش‌هایی به منظور زیباتر شدن کمر افراد بوده که امروزه محبوبیت بسیاری را کسب کرده است‌. این روش به دو نوع مختلف انجام می‌شود که در یکی از آنها جراحی به صورت عرضی و در دیگری به صورت طولی صورت می‌گیرد. در جراحی لیفت کمر متخصصان و جراحان با استفاده از روش لیپوماتیک چربی‌های اضافی در پشت کمر افراد را تخلیه می‌کنند. همچنین با برداشتن پوست‌های شل و افتاده در پشت کمر سبب افزایش زیبایی در اندام افراد خواهند شد.

این عمل نیز همچون همه جراحی‌های دیگر ممکن است خطرات و عوارضی را در بر داشته باشد که شما می‌توانید با مراجعه کردن به پزشکان با تجربه و متخصص خطرات این عمل را به حداقل برسانید. نکته بسیار مهم در خصوص لیفت کمر این است که افرادی کاندیدای مناسب برای آن هستند که به ثبات و تعادل وزنی رسیده باشند، یعنی دیگر تغییرات وزنی چندانی را تجربه نکنند. زیرا اگر تعادل وزنی برای افراد اتفاق نیفتاده باشد، احتمال این که از عمل خود نتیجه رضایت بخشی را کسب نکنند، بسیار زیاد است.

جراحی لیفت کمر

احتمالاً بسیاری از افراد آرزوی کمری زیبا بدون چین خوردگی و چربی را دارند. شاید فکر کنید روشی برای از بین بردن چربی‌ها در ناحیه پشت و کمر وجود ندارد اما لازم است بگوییم لیفت کمر یکی از بهترین روش‌ها به منظور از بین بردن چربی‌های انباشته شده در پشت کمر بوده که افراد می‌توانند برای زیبا‌ تر شدن هر چه بیشتر کمر خود از این روش استفاده نمایند. به طور معمول اغلب افرادی که دارای اضافه وزن باشند از چین خوردگی، شل بودن و آویزان شدن پوست در نواحی مختلف بدن خود رنج می‌برند.

جراحی لیفت کمر

از جمله این نواحی که محل تجمع و انباشته شدن چربی‌ها هستند می‌توان به مواردی همچون شکم، بازو و پشت کمر اشاره کرد.  امروزه روش‌هایی همچون لیفت کمر و لیپوپماتیک از جمله بهترین روش‌ها به منظور از بین بردن این چربی‌های انباشته هستند. در روش لیفت کمر متخصصان با برداشتن چربی‌های جمع شده و پوست اضافی در پشت کمر سبب می‌شوند افراد کمری خوش فرم و زیبا را به دست آورند.

انواع جراحی لیفت کمر

لیفت کمر دارای دو نوع مختلف است. جراحان این عمل را به دو صورت لیفت لاین سوتین و لیفت عمودی کمر انجام می‌دهند. در ادامه به شرح و توضیح نحوه انجام هر کدام از این روش‌ها می‌پردازیم.

جراحی لیفت لاین سوتین

لیفت خط سوتین یکی از روش‌ها برای لیف در کمر بوده که در آن یک زخم در امتداد پشت در زیر شانه شخص ایجاد می‌شود. در واقع این نوع جراحی به منظور تغییر شکل و بهبود ظاهر قسمت بالایی و میانی پشت و کمر انجام می‌شود. به منظور تعیین محل انجام این جراحی می‌توان گفت تقریباً در محلی که بند سوتین قرار می‌گیردط این جراحی انجام خواهد شد. همچنین لازم است بدانید که از این روش هم برای مردان هم برای زنان می‌توان استفاده کرد.

جراحی لیفت عمودی کمر

لیفت عمودی کمر سبب می‌شود پوست و چربی اضافه در کمر و شکم افراد از بین برود‌. برای انجام این روش لازم است برش‌هایی از بالای استخوان‌های لگن تا استخوان بازو ایجاد شود. به طور کلی می‌توان بیان کرد استفاده از لیفت لاین سوتین سبب لیفت بیشتری در پشت و کمر افراد خواهد شد اما این نوع عمل زخم‌های بیشتری را نیز ایجاد خواهد کرد. اما در لیفت عمودی کمر هم زخم‌های کمتری ایجاد می‌شود و هم پوست کمتری در طول لیفت از بین خواهد رفت.

جراحی لیفت کمر چگونه انجام میشود؟

چگونگی انجام جراحی لیفت کمر و دردناک بودن یا نبودن این جراحی از ابهاماتی است که برای بسیاری از افراد به وجود می‌آید. در روش لیفت کمر هدف برداشتن چربی‌های اضافه و انباشته شده در پشت و کمر افراد است که متخصصان با استفاده از روش لیپوماتیک این چربی‌ها را از بدن افراد خارج می‌کنند‌.  البته همان طور که می‌دانید مشکل اغلب مراجعینی که برای لیفت کمر مراجعه می‌کنند، تنها چربی‌های انباشته شده نبوده و این افراد معمولاً از شل و آویزان بودن پوست پشت کمر خود نیز رنج می‌برند. 

بنابراین متخصصان به برداشتن چربی‌های اضافی اکتفا نکرده و برای پوست‌های آویزان و اضافی نیز تدابیری دارند. به طور کلی ممکن است افراد به دلایل مختلفی همچون تغییرات ناگهانی وزن دچار افتادگی پوست در پشت کمر خود شوند که خوشبختانه این پوست‌ها در طی جراحی لیفت پشت کمر به طور کامل برداشته می‌شوند و کمر افراد بسیار خوش فرم و صاف خواهد شد. بنابراین متقاضیان این عمل می‌توانند پس از انجام آن از خوش فرم شدن و از بین رفتن چربی‌های کمر خود نهایت لذت را ببرند.

نکات مهم قبل از عمل لیفت کمر

پیش از این که عمل لیفت کمر را انجام دهید، لازم است نکاتی را رعایت کنید و از انجام برخی از اعمال خودداری نمایید. مراجعان باید حداقل دو هفته پیش از جراحی از مصرف هر دارویی که سبب رقیق شدن خون می‌شود جلوگیری کنند. از جمله داروهای رقیق کننده می‌توان به آسپرین اشاره کرد. همچنین اغلب پزشکان و متخصصان تاکید می‌کنند پیش از جراحی از مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات به شدت بپرهیزید، زیرا مصرف این مواد سبب خواهند شد پس از جراحی مشکلات خونریزی و اختلالاتی در بهبودی افراد به وجود آید.

به علاوه پیشنهاد می‌شود در جلسات مشاوره پیش از جراحی حتماً در خصوص حساسیت‌ها و داروهایی که نباید مصرف کنید یا داروهایی که مصرف می‌کنید با جراح خود مشورت کنید تا در حین عمل یا بعد از آن مشکلی برای شما پیش نیاید. همان طور که پیش از این نیز ذکر کردیم، یکی از موارد مهم برای انجام این عمل این است که افراد به تعادل و ثبات وزنی رسیده باشند، در غیر این صورت بهتر است تا مدتی که به تعادل وزنی می‌رسند از انجام این جراحی خودداری نمایند.

جراحی لیفت کمر خطرناک است؟

به طور کلی همه جراحی‌ها دارای خطراتی هستند و نمی‌توان گفت جراحی کمر از این قاعده مستثنی بوده و هیچ خطری برای مراجعان ندارد. اما لازم است توجه داشته باشید اگر پزشک و متخصصی که به منظور جراحی لیفت کمر انتخاب می‌کنید، تخصص و تجربه کافی داشته باشد، می‌توانید با کمترین نگرانی این جراحی را انجام دهید زیرا احتمالاً از بسیاری از خطرها پیشگیری خواهد شد. با این وجود می‌توان بیان کرد عفونت و خونریزی از جمله رایج‌ترین عوارض و خطرات جراحی‌ها هستند و افراد با انجام جراحی‌های زیبایی نیز ممکن است با این مسائل مواجه شوند. به عنوان رایج‌ترین خطرات مرتبط با جراحی لیفت کمر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کبودی
  • خون ریزی
  • عفونت
  • ورم
  • آسیب به رگهای عصبی
  • درد
  • بی حسی
  • جای زخم

کاندید مناسب برای جراحی لیفت کمر

اگر شما نیز از دست افرادی هستید که دوست دارند کمری زیبا و خوش فرم داشته باشند و از شر چربی‌های اضافه پشت کمر خود خلاص شوند، احتمالاً تا کنون انجام جراحی لیفت پشت کمر به ذهنتان خطور کرده است اما در خصوص این که آیا کاندیدای مناسبی برای انجام این جراحی هستید شک کرده باشید. به طور کلی برای انجام این جراحی نیز همانند هر عمل دیگری لازم است مراجع از سلامت عمومی جسمی و روحی کاملی برخوردار باشد‌. شما می‌توانید به منظور بررسی سلامت عمومی به جراح عمومی و پلاستیک مراجعه کرده و در خصوص این امر مطمئن شوید.

همچنین جراح پلاستیک میزان چربی‌های انباشته شده و پوست اضافی کمر را با دقت بررسی می‌کند و در صورت تشخیص وی قادر خواهید بود جراحی لیفت پشت را انجام دهید. نکته مهمی که در خصوص انجام این جراحی وجود دارد این است که باید افراد از نظر وزنی به ثبات رسیده باشند و نهایت تلاش خود را به کار بگیرند تا دچار چاقی مجدد نشوند.  زیرا در صورتی که فرد از نظر وزنی به تعادل نرسیده باشد و مدام وزن وی تغییر کند، احتمال اینکه دوباره چربی‌هایی در پشت کمر انباشته شوند بسیار افزایش خواهد یافت. بنابراین آن فرد نمی‌تواند نتیجه دلخواهش را از این جراحی کسب کند.

سخن پایانی

 به منظور زیباتر شدن و کاهش بافت چربی در ناحیه کمر، افراد می‌توانند عمل لیفت کمر را انجام دهند. از آن جایی که این عمل سبب تخلیه چربی ناحیه کمر و برداشتن پوست‌های افتاده و اضافه کمر می‌شود، افراد می‌توانند با انجام آن به اندام دلخواه خود دست یابند.

img-footer

دکتر محمد سراج

دکتر محمد سراج با سابقه چندین سال اعمال جراحی زیبایی و پیکرتراشی که با بیشترین میزان موفقیت و رضایتمندی مراجعین محترم همراه بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا