Search
Close this search box.
img-footer

جراحی همزمان لیفت و پروتز

شاید این سوال تاکنون برای شما هم پیش آمده باشد که آیا می‌توانم عمل لیفت و پروتز سینه را به صورت همزمان انجام دهم؟ امروزه انجام عمل های زیبایی به خصوص جراحی های زیبایی سینه در بین بانوان طرفداران زیادی پیدا کرده است. بسیاری از افراد خواستار بزرگ کردن سایز سینه های خود اما برخی دیگر به دنبال لیفت سینه هستند اما بسیاری از بانوان علاقمند هستند که عمل لیفت و پروتز سینه را به طور همزمان انجام دهند و در عین اینکه افزایش سایز را رقم می‌زنند، سینه های خود را تا حدودی بالا بکشند. حال برای اینکه متوجه شوید آیا میتوان این دو عمل را همزمان انجام داد و در صورت مثبت بودن، اینکه برای شما مناسب است یا خیر تا انتهای مقاله را مطالعه نمایید.

آشنایی با جراحی پروتز سینه

تقریبا همه بانوان با جراحی پروتز سینه که برای افزایش سایز سینه ها و بزرگ کردن این اندام مورد استفاده قرار می‌گیرد، آشنایی دارند. این روش برای خانم هایی که قصد بارداری و شیردهی دارند نیز امکان پذیر است و عوارضی به همراه ندارد.

آشنایی با جراحی لیفت سینه

در طی این عمل پوست اضافی برداشته می شود و جراح بافت سینه را تغییر می دهد تا سینه های شما را بالا بیاورد. بسیاری از بانوان به دلیل پایین بودن نوک سینه یا در کل آویزان بودن سینه، روش لیفت سینه را انتخاب می کنند. این افتادگی ها با افزایش سن مرتبط است اما ممکن است برای هر خانمی اتفاق بیافتد اما باید بدانید که این درمان اندازه سینه شما را تغییر نمی دهد وبه همین دلیل است که بسیاری از بانوان تمایل دارند که عمل لیفت سینه و پروتز سینه را به صورت همزمان انجام دهند.

لیفت و پروتز سینه به صورت همزمان امکان پذیر است؟

اگر شما هم مایل هستید که بدانید آیا انجام این دو عمل به طور همزمان امکان پذیر است یا خیر باید پاسخ دهیم که انجام این جراحی ها با یکدیگر هیچ مشکلی ندارد. در عمل لیفت و پروتز به طور همزمان می توانید اندازه و شکل سینه های خود را تغییر دهید و به نتیجه مورد نظر خود برسید. لازم به ذکر است انجام همزمان این دو عمل ممکن جای زخم (اسکار) بیشتری در ناحیه پستان شما ایجاد کند که البته طبیعی است و باید با در نظر گفتن همه جوانب آن اقدام به عمل کنید.

ترکیب این دو عمل با یکدیگر موجب می‌شود که شما فقط یک بار دوران نقاهت عمل را سپری کنید و یک هزینه اتاق عمل بیمارستان بپردازید. انجام این دو عمل در یک زمان، می تواند ظاهر و احساس خوبی را که می خواهید، به شما بدهد و یک عامل بسیار عالی برای افزایش اعتماد به نفس بانوان محسوب می‌شود.

چه کسانی می توانند عمل لیفت و پروتز همزمان انجام دهند؟

می‌خواهید این دو جراحی را همزمان انجام دهید، به طور کلی باید از سلامت جسمی و روحی خوبی برخوردار باشید. در هر صورت برای انجام این دو عمل باید با جراح خود مشورت کنید و از راهنمایی های آن استفاده کنید تا به نتیجه ی دلخواه خود برسید.

بررسی پزشکی برای انجام عمل لیفت و پروتز همزمان

اخذ تصمیم برای انجام لیفت و پروتز همزمان ابتدا باید چند نکته را ارزیابی کرد.
کیفیت پوست شما چگونه است؟  آیا پوست شما دچار افتادگی است؟ قرار دادن پروتز همزمان با جراحی لیفت سینه به سفت شدن پوست شما کمک می کند تا سینه بتواند بهینه ترین حالت را به دست آورد. نکته بعدی در نظر گرفتن موقعیت نوک پستان است. اگر نوک پستان خیلی پایین باشد، قراردادن پروتز منجر به افتادگی بافت سینه از پایه سینه می شود که در این صورت انجام لیفت سینه ضروری است.
و در نهایت بررسی اینکه آیا سینه های شما نسبت به نوک پستان شما دارای عدم تقارن است یا نه؟ اگر یک نوک پستان خیلی پایین تر از دیگری باشد، انجام لیفت سینه می تواند این عدم تقارن را اصلاح کند. البته باید توجه داشت اکثر بانوان کمی عدم تقارن در سینه دارند و به نوعی قابل قبول است اما در شرایطی که عدم تقارن زیاد باشد، بهتر است که به اصلاح آن ها بپردازید.

انواع عمل لیفت سینه و پروتز سینه به صورت همزمان

به طور کلی این نوع عمل انواع خاصی ندارد و با توجه به صلاحدید بهترین جراح پستان در تهران به دو روش مختلف انجام می شود.
برخی از جراحان ترجیح می دهند که ابتدا عمل لیفت سینه را انجام دهند و پس از چند ماه بهبودی در تاریخ دیگری عمل دیگر پروتز سینه را انجام دهند. این مرحله به روش کاری جراح و شرایط بدنی شما بستگی دارد.

خطرات انجام همزمان لیفت و پروتز

شما باید این مورد را بدانید که تمامی جراحی های زیبایی و درمانی دارای عوارضی هستند.

  • عدم تقارن سینه
  •  تغییرات در حس نوک سینه
  •  بهبود ضعیف برش
  • موقعیت اشتباه ایمپلنت

برای اینکه دچار این عوارض نشوید بهتر است که برای انجام تمامی جراحی های زیبایی پستان به بهترین جراح پستان در تهران مراجعه نمایید. لیفت و پروتز سینه همزمان بدلیل دشواری و حساسیت نیاز به جراح متبهر در انجام آن دارد.

بیشتر بخوانید: ترکیدن پروتز سینه در هواپیما

img-footer

دکتر محمد سراج

دکتر محمد سراج با سابقه چندین سال اعمال جراحی زیبایی و پیکرتراشی که با بیشترین میزان موفقیت و رضایتمندی مراجعین محترم همراه بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا