Search
Close this search box.
img-footer

جراحی کوچک کردن سینه آقایان؛ ژنیکوماستی

جراحی کوچک کردن سینه مردان در دهه های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است زیرا آقایان نیز به اندازه بانوان به زیبایی و تناسب اندام های خود اهمیت می‌دهند. سینه برخی از مردان به دلایل مختلفی بزرگ تر از حد معمول می باشد که این اصلا جالب نیست. این بزرگی سینه گاه در هر دو سینه و گاه تنها در یک سینه اتفاق می افتد و اثرات مخربی در مردان ایجاد می‌کند.

در زمان بزرگی سینه آقایان، معمولا کاهش اعتماد به نفس به وجود می‌آید. بسیاری از بیماری های روحی در این مردان، در نتیجه بزرگی سینه به وجود می آید. رشد سینه در دوران بلوغ آغاز می شود. در مردان ژن رشد غدد چربی سینه خاموش می باشد و در زنان این ژن فعال می باشد.

کوچک کردن سینه اقایان

گاهی در پسران نوجوان به دلایل اختلالات ژنتیکی، ژن رشد سینه فعال می شود و با افزایش سن، سینه نیز رشد می کند. این یکی از دلایل ژنیکوماستی در آقایان می باشد که جراحی سینه مردان این مشکل را رفع کرده است. در ادامه با توضیحات مختصری در مورد چگونگی این عمل جراحی، به نکات مهم آن نیز می پردازیم.

جراحی ژنیکوماستی چیست؟

با توجه به پیشرفت صنعت در عرصه ی پزشکی و تنوع جراحی ها د رحوزه درمان و زیبایی، امروزه می توان بسیاری از مشکلات را بدون گذراندن دردسر و ناراحتی رفع کرد. این خدمتی بزرگ است که علم پزشکی به بشریت کرده است که غدد اضافی چربی در جراحی کوچک کردن سینه آقایان به روش لیپوساکشن و لیپولیزر خارج می گردد.

اگر دلیل ژنیکوماستی غدد چربی باشد، معمولا لیپوساکشن برای درمان پیشنهاد می گردد. در این روش با زخم های کوچک و ریز، تحت نظر پزشک جراح بافت چربی اضافی استخراج می گردد. اما اگر دلیل ژنیکوماستی بیمار، بافت غده ای باشد جراحی به مراتب پیچیده تر خواهد بود. در این روش قسمتی از پوست سینه با مهارت خاصی بریده می شود و طی جراحی بافت از سینه استخراج می گردد. اصولا در این روش پس از استخراج بافت، به طور همزمان لیفت سینه نیز انجام می شود که از افتادگی پوست سینه در مردان نیز جلوگیری می کند.

افتادگی پوست باعث دفرمگی ظاهر بدن مردان می گردد که جذابیت سایر اندام ها را نیز از بین می‌برد. همچنین با لیفت سینه قرینگی سینه ها و ماندگاری نتیجه عمل، بسیار بیشتر و بهتر خواهد بود.

کاندید مناسب برای جراحی کوچک کردن سینه

ژنیکوماستی در سنین مختلفی اتفاق می افتد و محدود به رده سنی خاصی نیست. بدن انسان در طول زندگی بسیار تغییر می کند و دستخوش عوامل زیادی قرار می گیرد‌، بنابراین توصیه ی ما به شما این است که اگر در نوجوانی و سنین پایین تر، احساس می کنید که قبل از تصمیم گیری برای جراحی کوچک کردن سینه مردان حتما با یک جراح خوب مشورت نمایید. توجه داشته باشید که برای انجام این نوع جراحی حتما باید ابتدا تا کامل شدن دوره ی بلوغ صبر کنید. زیرا گاهی به دلیل چاقی مفرط و افزایش سطح هورمون در سن نوجوانی ممکن است سینه ی مردان بزرگ بشود‌ و این مشکل پس از مدتی با تغییر وزن رفع می گردد.

بنابراین آن دسته از آقایان بالغی که در سینه ی خود احساس چربی اضافی می کنند و یا با تحرک زیاد، دچار درد در سینه ی خود می شوند، برخی از آقایان، در قسمت زیرین نوک سینه ی خود دچار افتادگی پوست می باشند‌‌. این افتادگی پوست و بزرگی نوک سینه مخصوصا در پوشش، ظاهری نامناسب ایجاد می کند.

اگر شما هم دچار این مشکل هستید، نگران نباشید زیرا با عمل ژنیکوماستی نوک سینه نیز تغییر می کند و به طبیعی ترین حالت ممکن اصلاح می‌شود. نیازی به نگرانی در رابطه با جای زخم جراحی نیست اثری از عمل جراحی در ظاهر سینه ی شما پس از جراحی نخواهد بود و ظاهر شما طبیعت مردانه ی خود را حفظ خواهد کرد. اما چرا سینه ی مردان بزرگ می شود؟ اگر این سوال برای شما هم مهم است، در ادامه همراه ما باشید تا به جواب درستی برسیم.

🚩 بیشتر بخوانید: علائم توده سینه

چرا سینه ی مردان بزرگ می شود؟

این عدم تعادل و بزرگی سینه ی مردان نیز در نتیجه ی کنش هایی اتفاق می افتد که در این بخش به اختصار اشاره کوتاهی خواهیم داشت:

  • مهم ترین هورمون زنانه استروژن و در مقابل آن مهم ترین هورمون مردانه تستوسترون نام دارد. گاهی به دلیل کاهش میزان هورمون تستوسترون در بدن آقایان، یک یا هردوی سینه ی ایشان دچار ناهنجاری بزرگی سینه می شود‌. در نتیجه دلیل ژنیکوماستی در این افراد را می توان عدم تعادل هورمون دانست.
  • چاقی مفرط و اضافه وزن بر تمام اندام های بدن تاثیر می گذارد. این تاثیر می تواند میزان بافت چربی را در بدن و خصوصا در قسمت سینه مردان افزایش دهد و در نتیجه باعث ژنیکوماستی شود‌. این افراد می توانند با عمل جراحی کوچک کردن سینه مردان، بافت اضافی را خارج کنند و به ظاهر ایده آل خود برسند‌. متاسفانه لاغری در این افراد باعث افتادگی پوست در قسمت سینه می شود. لذا بهترین روش درمانی می تواند همین عمل جراحی کوچک کردن سینه باشد‌.
  • مصرف الکل و اعتیاد نیز می تواند از دلایل پر رنگ ژنیکوماستی باشد. لذا اگر عادت به مصرف الکل یا هرگونه دخانیات دارید، صادقانه با پزشک معالج خود در میان بگذارید تا با در نظر گرفتن شرایط شما، روش جراحی را تعیین کند‌. صداقت در توضیح وضعیت بیمار می تواند نتیجه ی بسیار مثبتی بر روند جراحی داشته باشد‌.

مراقبت های بعد از جراحی سینه مردان

کوچک کردن سینه مردان، یک جراحی تقریبا پیچیده به حساب می آید. بنابراین حتما نکات مراقبتی بعد از عمل جراحی را به طور کامل رعایت کنید تا نتیجه ی بهتر بگیرید.

  • انجام آزمایش های مربوطه و چکاپ هایی که پزشک شما بعد از عمل جراحی می خواهد را حتما انجام دهید تا روند درمان شما در راه صحیح خود قرار بگیرد.
  • در دوران نقاهت از همراه کمک بگیرید و رژیم غذایی مناسبی را برای خود فراهم کنید.
  • استریل بخیه و محیط انتی باکتریال را فراموش نکنید؛ متاسفانه محیط آلوده احتمال عفونت را افزایش می دهد.
  • به روی شکم نخوابید و از فشار آوردن به سینه ی خود خودداری کنید. فشار بر بدن می تواند دوران نقاهت را طولانی تر کند.
  • دخانیات را از زندگی خود حدف کنید؛ مصرف دخانیات می تواند نتیجه ی عمل جراحی کوچک کردن سینه مردان را تحت تاثیر قرار دهد و شما را از نتیجه ی مطلوب دور کند.
  • لباس مخصوصی به نام گن برای مردان طراحی شده است که پس از این عمل جراحی باید به طول ۲ الی ۴ روز، بنا به صلاح دید پزشک بر تن داشته باشند.

مزایای عمل کوچک کردن سینه آقایان

بهتر است با خود صادق باشید و بعد از تشخیص ژنیکوماستی در بدنتان، به فکر روش های خودسرانه نیافتید. ژنیکوماستی با ورزش و دم نوش و داروهای شیمیایی برطرف نمی شود. چربی انباشت شده در سینه را تنها با روش جراحی کوچک کردن سینه مردان می توان از بین برد‌. این جراحی توانسته است بسیاری از بیماران را مداوا کند و تقریبا در سراسر جهان نتیجه ای بسیار مثبت در کارنامه ی خود دارد‌. در این بخش به مزایای عمل کوچک کردن سینه مردان در برطرف کردن ژنیکوماستی می پردازیم.

ماندگاری بالا و همیشگی یکی از مهم ترین فاکتورهایی ست که جراحی کوچک کردن سینه مردان را محبوب می کند‌. در صورت انجام این عمل توسط پزشک ماهر، ماندگاری و نتیجه ی این جراحی می تواند به صورت مادام باشد و برگشت نداشته باشد.

تضمین نتیجه یکی دیگر از مزایای عمل کوچک کردن سینه مردان می باشد. با این جراحی شما قطعا نتیجه ی مورد نظر را خواهید گرفت. در نتیجه اگر دچار ژنیکوماستی در یک یا هر دو سینه هستید، تصمیم خود را بگیرید و به بهترین جراح سینه در تهران مراجعه کنید.

در کمترین زمان ممکن می توانید به ظاهر ایدهآل خود برسید و از تمام احساسات بدی که شما را از خودتان و ظاهرتان شرمنده می کند، رهایی یابید.

img-footer

دکتر محمد سراج

دکتر محمد سراج با سابقه چندین سال اعمال جراحی زیبایی و پیکرتراشی که با بیشترین میزان موفقیت و رضایتمندی مراجعین محترم همراه بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا