Search
Close this search box.
img-footer

علائم سرطان سینه

علائم سرطان سینه در خانم ها از مسائلی است که به آن زیاد توجه می‌کنند. درواقع خانم هایی که از نظر سلامتی در ناحیه سینه ها مشکلی ندارند و یا مورد ارثی هم از اینگونه مشکلات در افراد خانواده ندارند، نیز همیشه با این نگرانی مواجه هستند که شاید کوچکترین درد در بافت سینه هایشان علامتی از سرطان سینه باشد. در این مقاله به تک تک علامت های سرطان سینه در بانوان اشاره خواهیم داشت.


نشانه های سرطان پستان

نشانه های سرطان پستان و تغییرات ظاهری در برخی از بانوان خود را زود به نمایش میگذارد اما در بعضی افراد این مسئله نشان داده نمی‌شود و فرد بعد از سال ها و یا مدت های طولانی متوجه این بیماری خود میشود که دیگر پیشرفت کرده است و روند درمانی آن نیز به طول خواهد انجامید. در ادامه به برخی از علائم سرطان سینه اشاره خواهیم داشت:

علائم سرطان سینه
 • تو رفتگی های نوک سینه و سوزش
 • وجود گره های لنفی زیر بازو
 • قرمزی و خارش و التهاب پستان
 • ممکن است در سینه یک توده یا گرهی احساس شود که در نواحی مختلف سینه مانند بالای سینه، زیر سینه، در لبه ها یا در عمق باشد.
 • اگر سینه شما به شکل و اندازه معمول خود تغییر کند، به خصوص اگر تنها یک سینه این تغییر را نشان دهد، باید به بهترین جراح سینه در تهران مراجعه کنید.
 • گاهی مشکلات سینه خود را از طریق ورم و یا وجود توده در نواحی نزدیک زیر بغل یا حتی ترشح و … در این ناحیه نشان می‌دهد.
 • درد در سینه ممکن است یکی از علائم سرطان سینه باشد، اما نباید فقط به این علائم عمومی اعتماد کرد چرا که درد سینه ممکن است ناشی از دلایل دیگری همچون بارداری، عفونت یا ترشحات غیرطبیعی باشد.
 • اگر پوست سینه شما تغییر شکل، رنگ یا اندازه دارد، باید این مسئله را جدی بگیرید و پیگیری های لازم را انجام دهید.
 • اگر ترشحاتی از سینه خارج می شود که باعث تغییر رنگ پوست می شود فوا اقدامات لازم جهت مراجعه به پزشک را انجام دهید.

مهم است بدانید که بیشتر افرادی که علائم سرطان سینه را تجربه می کنند، به سرعت به دلیل بررسی این علائم با پزشک مراجعه کرده و در صورت لزوم تست هایی مانند ماموگرافی انجام می دهند. حال لازم به ذکر است که بیان کنیم تمامی این علائم حتما نشانه سرطان سینه در افراد نیست و ممکن است که به دلایل مشکل در سایر انام ها و یا تغییرات شدید هورمونی و مواردی دیگر برخی از این علائم را احساس کنید. گاهی برخی افراد با مراجعه به پزشک، یک دوره آنتی بیوتیکی مصرف می‌کنند اما همچنان با این علائم مواجه هستند که باید حتما پیگیری های لازم جدی را انجام دهند.

علائم سرطان سینه سه گانه منفی

نشانه سرطان سینه سه گانه منفی از سایر انواع سرطان سینه مجزا نیست اما به طور کل می‌توان چندین علامت منحصر به فرد را برای آن بیان کرد.

 • ممکن است در برخی از آزمایش ها نشان داده شود که وضعیت گیرنده ها در حالت منفی قرار دارد و در این زمان متخصص پستان دیگر از تکنیک هورمون درمانی برای فرد استفاده نمیکند. گزینه های درمانی که ابتدا برای این نوع سرطان پیش گرفته میشود، شیمی درمانی و پرتو درمانی است.
 • گاهی پزشک متوجه میشود که سرطان پستان شما از نوع تهاجمی شدید است و استعداد زیادی برای شیوع دارد. افراد باید بعد از درمان این نوع سرطان تهاجمی، به صورت دوره ای چکاپ شوید تا با این مشکل رو به رو نشوید.
img-footer

دکتر محمد سراج

دکتر محمد سراج با سابقه چندین سال اعمال جراحی زیبایی و پیکرتراشی که با بیشترین میزان موفقیت و رضایتمندی مراجعین محترم همراه بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا