Search
Close this search box.
img-footer

جراحی لیپوماتیک باسن برای خوش فرمی سریع

جراحی لیپوماتیک باسن برای خوش فرمی سریع یکی از روش‌های پرطرفدار جهت ازبین بردن جربی‌های اضافی و افتادگی‌های ناشی از افزایش وزن است. این جراحی‌ با فرم‌ دهی مناسب و لیفت باسن به عنوان یک راهکار موثر در ایجاد تناسب اندام شناخته می‌شود.

تمامی افرادی که شاهد چربی اضافی در ناحیه باسن خود هستند و از بزرگی بیش ‌از انداره پایین تنه خود رنج می‌برند به کمک جراحی لیپوماتیک باسن توانسته ‌اند به خوش ‌فرمی مناسب و ایده ‌آل در این قسمت از بدن خود برسند.

جراحی‌ لیپوماتیک باسن برای خوش فرمی سریع از راهکار‌های نوین و پیشرفته در زمینه پیکرتراشی است و این امکان را به افراد می‌دهد که تا هر میزان که علاقه دارند، شکل بدن خود را تغییر دهند.

در صورتی که افراد نتوانند به کمک ورزش و فعالیت بدنی چربی‌های اضافه پایین تنه خود را ازبین ببرند می‌توانند از این روش استفاده کنند. اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر درخصوص جراحی لیپوماتیک باسن و نحوه انجام آن هستید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.


جراحی لیپوماتیک باسن چیست؟

در جراحی لیپوماتیک باسن با خروج چربی‌های اضافی از ناحیه پایین تنه، فرم‌ دهی مناسب و استاندارد ایجاد می‌گردد. ازبین بردن چربی‌های ناحیه باسن به کمک ورزش، در بسیاری از موارد امری دشوار و سخت خواهد بود، در نتیجه استفاده از عمل لیپوماتیک باسن باعث کاهش میزان چربی در افراد شده و عملکرد مناسبی در ایجاد بافت حجیم در این بخش را خواهد داشت.

روش جراحی لیپوماتیک باسن

در مرحله اول، لازم است که بیمار برای انجام معاینات و دریافت مشاوره‌های لازم به پزشک مراجعه کند. پزشک با بررسی سوابق بیماری در افراد و ارزیابی سلامت او اقدامات لازم برای شروع جراحی را انجام می‌دهد. درصورتی که بیمار کاندید مناسبی برای عمل لیپوماتیک باسن باشد آماد ه‌سازی ‌های قبل از جراحی برای او انجام خواهد شد. برای خارج ‌کردن چربی از پایین تنه افراد، از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود.

جراحی لیپوماتیک باسن برای خوش فرمی

استفاده از بی‌حسی موضعی، باعث کاهش طول دوره نقاهت بیمار می‌شود و بسیاری از عوارض ناشی از انجام جراحی لیپوماتیک باسن را کاهش می‌دهد. در گام بعدی با ضدعفونی کردن نقاط مورد نظر،  برش ‌های کوچکی روی پوست باسن ایجاد می‌شود و سپس لوله کانولا وارد لایه چربی باسن خواهد شد.

لوله کانولا بسیاری از چربی‌ های موجود در ناحیه باسن را جمع می‌کند و سپس به کمک دستگاه ساکشن چربی ‌های تجزیه شده از بدن بیمار خارج می‌شود. پس از انجام تمامی مراحل ذکرشده، برش ‌های پوست بخیه می‌شود و جراحی لیپوماتیک باسن به پایان می‌رسد.

جراحی لیپوماتیک باسن چه مزایایی دارد؟

این جراحی علاوه‌ بر کاهش سایز پایین تنه و ایجاد تناسب در آن دارای مزایای بسیار زیادی نسبت به سایر روش‌های مشابه خود است.

 • جراحی لیپوماتیک باسن به کمک بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و بیمار در حین انجام آن هیچ دردی را احساس نمی‌کند.
 • این جراحی تنها در کلينيک‌های پزشکی معتبر صورت می‌گیرد و روشی ایمن برای کاهش حجم باسن است.
 • لازم است که بیمار پس از انجام عمل لیپوماتیک باسن از لباس‌ها و گن‌های مخصوص طبی استفاده کند. این لباس‌ ها فرم‌ دهنده هستند و و باعث شکل‌پذیری مناسب در باسن می‌شوند. همچنین در جراحی لیپوماتیک به روش برزیلی، مدت زمان پوشیدن گن‌های طبی کمتر از سایر روش‌های دیگر است.
 • این روند جراحی در مدت زمان سریع ‌تری انجام می‌شود و بیمار می‌تواند در هنگام عمل حجم زیادی از چربی‌ های پایین تنه خود را تخلیه کند.
 • بروز تورم در این جراحی کمتر از سایر روش‌های مشابه خود است.
 • برش ‌های جراحی لیپوماتیک باسن بسیار کوچک است و پس از انجام عمل در مدت زمان کوتاهی بهبود می‌یابد.
 • این عمل نیازی به بستری‌ شدن در بیمارستان ندارد و بیماران پس از انجام جراحی می‌توانند به منزل برگردند.
 • احتمال بروز آمبولی و عفونت در عمل‌ لیپوماتیک باسن بسیار کم است.
 • با تخلیه چربی در قسمت پایین تنه افتادگی پوست ایجاد نخواهد شد.

جراحی لیپوماتیک باسن برای چه اشخاصی مناسب است؟

جراحی لیپوماتیک باسن می‌تواند در ایجاد تناسب اندام و فرم‌ پذیری مناسب در باسن، نقش موثری داشته باشد. اگرچه از افراد کاندید مناسبی برای انجام این عمل به ‌شمار می‌رود.

 1. کسانی از وجود چربی بسیار زیاد در ناحیه پایین تنه به‌ ویژه باسن خود رنج می‌برند.
 2. افرادی که به دلیل ایجاد تناسب بیشتر و نزدیک ‌شدن به استاندارد‌های زیبایی شناختی اقدام به انجام این عمل را دارند.
 3. افرادی دارای پایین ‌تنه صاف و تخت هستند و هیچ برجستگی در باسن آن‌ها مشاده نمی‌شود.
 4. افرادی که به دلیل تجمع چربی در ناحیه پایین ‌تنه، ظاهر نامتقارن و دور از تناسب را در باسن خود مشاهده می‌کنند.
 5. کسانی که فرم باسن با سایر اندام‌هایشان مطابقت ندارد.

آیا جراحی لیپوماتیک باسن عوارض خاصی دارد؟

بسیاری از جراحی‌های زیبایی دارای عوارض هستند اما شدت بروز عارضه‌ های ناشی از انجام عمل در برخی از آن‌ها بسیار کم است. در ادامه به معرفی برخی از عوارض‌ شایع جراحی لیپوماتیک باسن می‌پردازیم.

 • افرادی که لیپوماتیک باسن انجام می‌دهند، ممکن است برای مدتی در وضعیت بی‌حسی باسن قرار گیرند. این وضعیت موقتی است و پس از مدت کوتاهی بی‌ حسی در این ناحیه برطرف خواهد شد.
 • در برخی موارد دستگاه‌ها و تجهیزات مخصوص جراحی لیپوماتیک دارای لرزش و ارتعاش بسیاری هستند که ممکن است پزشک و بیمار این لرزش را احساس کنند.
 • احتمال ایجاد آمبولی چربی پس از انجام عمل بسیار کم است اما در صورت بروز، می‌تواند جزء عوارض مهم و خطرناک لیپوماتیک باسن به ‌شمار رود.
 • بروز التهاب، خارش، سوختگی، حالت تهوع و سرگیجه از دیگر عوارض شایع این جراحی است.
 • در بسیاری از مواد افراد ممکن است دچار عفونت و واکنش‌های آلرژیک ناشی از انجام عمل شوند.

 جراحی لیپوماتیک باسن و ران همزمان

در جراحی لیپوماتیک باسن و ران همزمان، علاوه ‌بر کاهش حجم چربی در ناحیه باسن، بخشی از چربی‌ های موجود در ناحیه ران نیز خارج می‌شود. بسیاری از افراد نسبت به شکل و فرم ران ‌های خود ناراضی هستند و ترجیح می‌دهند که همراه با فرم‌ دهی باسن، ظاهر پاهای خود را بهبود بخشند از این روش استفاده می‌کنند.

انجام عمل لیپوماتیک در ران ‌ها به دقت و ظرافت بیشتری احتیاج دارد و معمولا بخشی از چربی‌ های نقاط زانو نیز به کمک این روش از بدن خارج می‌شوند. به کمک لوله کانولا بسیاری از بافت‌های چربی‌ موجود در ناحیه ران خورد شده و به کمک دستگاه لیپوماتیک از بدن بیمار خارج می‌شود.

خلاصه مقاله

یکی از روش‌های موثر در ایجاد تناسب اندام و فرم‌دهی مناسب پایین تنه، انجام از جراحی لیپوماتیک باسن است. این جراحی‌ با کاهش میزان چربی در ناحیه باسن، به ایجاد حجم مناسب و زیبایی ظاهری بیشتر باسن کمک می‌کند. افرادی که از ظاهر پایین تنه خود رضایت کافی ندارند یا تمرینات ورزشی برای ایجاد تناسب در این بخش عملکرد موثری نداشته است می‌توانند از این روش استفاده کنند.

img-footer

دکتر محمد سراج

دکتر محمد سراج با سابقه چندین سال اعمال جراحی زیبایی و پیکرتراشی که با بیشترین میزان موفقیت و رضایتمندی مراجعین محترم همراه بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا