Search
Close this search box.
img-footer

پیکرتراشی؛ لاغری سریع در 6 روز

پیکرتراشی بدن یک روش جراحی است که هدف آن تغییر شکل بخشی از بدن است. شما با پیکر تراشی بدن می‎توانید خیلی راحت از تمامی پوست های اضافه موجود در سطح بدن خود خلاص شوید و چربی های اضافه را از بین ببرید و فرم بدن خود را کانتور کنید. پیکرتراشی بدن، عملی بسیار حساس است که ترجیحا حتما باید توسط یک پزشک مجرب انجام شود.

پیکرتراشی بدن چیست؟

بسیاری از افراد علاقمند هستند که به سرعت تغییر سایز داشته باشند و لاغری را در ظاهر خود احساس کنند. پیکرتراشی بدن معمولا به کاهش وزن کمک نمی کند اما در عوض، به شکل‌ دهی بدن کمک می‌کند و به نواحی خاصی که کاهش وزن مؤثر نیست یا پس از کاهش وزن قابل توجه منجر به پوست اضافی می‌شود، رسیدگی می‌کند. برای اینکه دچار عوارض در راستای این عمل نشوید، بهتر است که حتما توسط یک جراح حاذق و با تجربه انجام شود.

پیکرتراشی در

انواع مختلف پیکرتراشی بدن چیست؟

جراحی های پیکرتراشی به دو دسته لیپوماتیک و لیپوساکشن تقسیم می‌شوند. در گذشته از روش لیپولیز استفاده می‌شد که اکنون این روش جراحی اصلا توصیه نمی‌شود و به دلیل عوارض شدیدی که داشت، تا حدودی منسوخ شده است. لیپوماتیک مانند لیپوساکشن یک عمل غیرتهاجمی برای برداشتن چربی اضافه است. لیپوماتیک که در اصطلاح پزشکان زیبایی به آن پیکرتراشی نیز گفته می‌شود، برای برداشتن چربی‌های موضعی در حد کم قابل استفاده است. 

 • لیپوماتیک: انجام عمل لیپوماتیک یک عمل سرپایی و کوتاه‌مدت است که در این روش به وسیله لوله دستگاهی به‌نام کانولا که از یک سوراخ کوچک  وارد پوست می‌شود، در نقطه مورد نظر با ایجاد حرکات لرزشی، سلول‌های چربی بدون روش لیزری و حرارتی خارج شده و به طور کامل در درون محفظه دستگاه جمع می‌شود.
 • لیپوساکشن: لیپوساکشن یا چربی‌کشی یک جراحی است که از تکنیک مکش برای برداشتن چربی از بخش های مخصوص بدن مثل شکم، باسن، ران، بازوها یا گردن استفاده می کند. لیپوساکشن سعی دارد تعداد سلول های چربی در نواحی خاصی از بدن را کاهش دهد. مقدار چربی که از بدن برداشته می شود به ظاهر ناحیه مورد نظر و حجم چربی بستگی دارد.

چرا از پیکرتراشی بدن استفاده می شود؟

افراد برای اینکه لاغرتر به نظر برسند و احساس کنند و یا به شکل خاصی برسند، پیکرتراشی بدن و یا ابدومینوپلاستی را انتخاب می کنند. زمانی که رژیم غذایی و ورزش تفاوتی ایجاد نمی کند، اغلب در مناطق خاصی از بدن استفاده می شود.

گزینه‌های جراحی همچنین می‌توانند پوست اضافی را حذف کنند تا پوست صاف‌تر و جوان‌تر به نظر برسد. چنین روش هایی می تواند به افرادی که پس از کاهش وزن قابل توجه پوست اضافی دارند کمک کند. همچنین می‌تواند پوست شل، افتادگی یا چین‌خورده‌ای را که با پیری طبیعی ایجاد می‌شود، بهبود بخشد.

نکات مراقبتی قبل از پیکرتراشی بدن

بسته به نوع پیکرتراشی بدن که انتخاب می کنید، تیم مراقبت های بهداشتی ممکن است از شما بخواهد:

 • آزمایش خون یا معاینه فیزیکی با ارائه دهنده مراقبت های اولیه خود انجام دهید .
 • سیگار و استفاده از هرگونه موارد دخانیاتی دیگر را ترک کنید .
 • مصرف برخی داروها به عنوان مثال، آسپرین، NSAID ها و مکمل های گیاهی را متوقف کنید.

پیکرتراشی بدن چقدر طول می‌کشد؟

اکثر جراحی های زیبایی در مطب جراح، مرکز جراحی یا بیمارستان انجام می شود. بسته به کاری که انجام داده اید، این روش می تواند 45 دقیقه تا چند ساعت طول بکشد.

عوارض پیکرتراشی بدن

خطرات و گزینه های عوارض پیکرتراشی بدن را مرور کنید، و همچنین در مورد بیهوشی و کنترل درد بعد از عمل، اگر قصد جراحی دارید، با پزشک متخصص صحبت کنید.

اگر تصمیم دارید به سمت جلو حرکت کنید، باید یک فرم رضایت نامه را امضا کنید. با امضای آن، به ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی اجازه می دهید تا این روش را انجام دهد. شما همچنین موافقت می کنید که خطرات و عوارض پیکرتراشی بدن به وسیله ی این روش را درک می کنید و انتظارات واقع بینانه دارید.

خطرات پیکرتراشی بدن چیست؟

هر روشی مانند لیفت و تاک در دسته جراحی قرار دارد و بنابراین با خطرات خاصی همراه است. خطرات می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • عدم تقارن در دو طرف بدن
 • خونریزی یا لخته شدن خون
 • ریزش مو در نزدیکی برش ها
 • زخم، موج دار شدن یا تغییر رنگ پوست.
 • عوارض ناشی از بیهوشی، مانند حالت تهوع، استفراغ یا مشکل در بیدار شدن از خواب.
 • هماتوم (یک حفره خون در زیر پوست) که ممکن است تخلیه شود.
img-footer

دکتر محمد سراج

دکتر محمد سراج با سابقه چندین سال اعمال جراحی زیبایی و پیکرتراشی که با بیشترین میزان موفقیت و رضایتمندی مراجعین محترم همراه بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا