Search
Close this search box.
img-footer

کاندید مناسب برای جراحی بازسازی سینه

بعد از انجام انواع جراحی های ماستکتومی برای درمان سرطان ، ممکن است بخواهید برای بازیابی ظاهر طبیعی سینه، بازسازی سینه انجام دهید. بسیاری از بانوان بر این باورند که، این بخش مهمی از روند بهبودی پس از سرطان سینه است. خوشبختانه اکثریت افرادی که درمان سرطان سینه انجام داده اند، کاندیدای مناسبی برای بازسازی سینه هستند.
شما می توانید از طریق مشاوره آنلاین و یا مشاوره حضوری با دکتر محمد سراج، در رابطه با جراحی بازسازی پستان و اینکه شما کاندید خوبی هستید یا خیر نیز مشورت کنید و اطلاعات جامعی در این زمینه کسب کنید.  

جراحی بازسازی پستان

کاندید مناسب برای جراحی ترمیمی سینه

با توجه به اینکه زمان و نحوه جراحی ترمیم سینه در زنان و مردان متفاوت است، اینجا عواملی وجود دارد که می تواند بر وضعیت شما تأثیر بگذارد.

اگر وضعیت شما نامطلوب باشد،احتمالا پزشک شما برخی روش‌های بازسازی خاص را به شما توصیه کند. این شرایط خاص ممکن است رویه‌هایی باشند که شامل یک عمل طولانی‌تر هستند یا خطر خونریزی یا عفونت بالاتری دارند.

اگر سیگاری هستید، ممکن است پزشک از شما بخواهد که قبل از جراحی سیگار را ترک کنید. سیگار در بهبودی بعد عمل اختلال ایجاد می کند.

اگر به شیمی درمانی یا پرتودرمانی به عنوان بخشی از درمان خود نیاز دارید، ممکن است لازم باشد جراحی ترمیمی را تا پس از درمان به تعویق بی‌اندازید.

اگر دچار اضافه وزن هستید، ممکن است با خطرات بیشتری از جراحی بازسازی سینه مواجه شوید. همچنین، نتایج زیبایی ممکن است آنطور که انتظار می رود نباشد، بنابراین حتما باید سعی کنید که وزن خود را کنترل نمایید.

جای زخم ناشی از عمل های قبلی ممکن است نوع بازسازی سینه شما را محدود کند.

اگر انتظارات غیر واقعی برای بازسازی سینه دارید، ممکن است کاندیدای خوبی نباشید. درک این نکته مهم است که یک پستان بازسازی شده، همانند یک سینه طبیعی نیست.

شرایط لازم برای کاندید جراحی بازسازی سینه

اکثریت بیماران بعد از پشت سر گذاشتن سرطان سینه، شرایط لازم برای کاندید جراحی ترمیمی سینه و یا جراحی پروتز سینه هستند. البته که شرایط هر بیمار متفاوت است و پروسه درمان و بازسازی ممکن است متفاوت باشد، اما تقریبا افراد بسیار کمی هستند که کاندید مناسبی برای جراحی بازسازی پستان نیستند.

برخی از بیماران زمانی که برای اولین بار برای سرطان سینه درمان می‌شوند، فرصت بازسازی را ندارند یا علاقه‌ای به بازسازی ندارند. بهترین جراح پستان عقیده دارند که این عمل اغلب به بیماران کمک می‌کند تا احساس بهتری نسبت به تجربیات کلی خود و آنچه بدنشان با آن روبرو شده است، داشته باشند.

برخی بیماران با مشکلاتی بعد از جراحی ترمیمی مواجه می شوند که شامل :

نتایج حاصل از بازسازی سینه

اگرچه بازسازی سینه می تواند سینه شما را بازسازی کند، نتایج حاصل از  بازسازی سینه بسیار متغیر است:

سینه بازسازی شده برای شما تداعی کننده ی حسی که سینه واقعی که شما داشته اید نیست و صرفا حس مشابهی راجایگزین می کند.
خطوط برش جراحی واضحی همیشه روی سینه وجود دارد، چه از بازسازی یا ماستکتومی چه برخی از تکنیک‌های جراحی همه، خطوط برش را اطراف ناحیه جراحی ایجاد می‌کنند که معمولاً در مناطق کمتر در معرض بدن مانند پشت، شکم یا باسن قرار دارند.

img-footer

دکتر محمد سراج

دکتر محمد سراج با سابقه چندین سال اعمال جراحی زیبایی و پیکرتراشی که با بیشترین میزان موفقیت و رضایتمندی مراجعین محترم همراه بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا